Szkolenia Poznań

Szkolenia Poznań – czym się kierować wybierając szkolenia dla swoich pracowników.

O tym, że szkolenia są istotnym elementem zarządzania zasobami ludzkimi w każdym przedsiębiorstwie, nie trzeba już dzisiaj nikogo przekonywać. Pozwalają one na zdobycie nowej wiedzy a także poszerzenie umiejętności miękkich.

Na hasło szkolenia Poznań pojawia się przynajmniej kilka tysięcy wyników w wyszukiwarce, a nasza skrzynka mailowa codzienne zasypywana jest ofertami tego typu usług. Jak wybrać szkolenie, które faktycznie przyda się pracownikom naszej firmy?

Zacznijmy od określenia celu, który chcemy osiągnąć, pamiętając jednocześnie, że powinien on być wyznaczony w sposób konkretny, tak aby rezultaty szkolenia były wymierne.
Zastanówmy się także, jakie umiejętności i kwalifikacje pracowników chcemy rozwijać, oraz ilu z nich powinno wziąć udział w treningu. Zadajmy sobie również pytanie, jakie korzyści chcielibyśmy osiągnąć w związku z przeprowadzonym szkoleniem.

Aby uporządkować nasze ustalenia, stwórzmy plan szkolenia. Może on dotyczyć pojedynczego kursu lub cyklu kliku spotkań np. „Szkolenia Poznań – Firma X Styczeń – Marzec” lub „Szkolenia Poznań – Budowanie zespołu – Firma X” . Plan taki powinien zawierać szczegółową listę zagadnień, które mają być przedmiotem treningu oraz określać termin realizacji, czas trwania oraz miejsce odbywania się szkolenia.

Po zakończeniu szkolenia dobrze jest dokonać podsumowania – jakie efekty zostały osiągnięte, czy udało się nam zrealizować postawiony na początku cel, czy szkolenie przyniosło oczekiwane rezultaty.