HR Biznes Partner – co to za usługa?

 

HR Biznes Partner  – to nasz konsultant obecny w Twojej firmie w określonej liczbie godzin, którego zadaniem jest doradztwo i wsparcie w zakresie takich działań HR, które wspierają realizację celów biznesowych Twojej organizacji.

Naszą dewizą jest to, że biznes to ludzie. Wiemy doskonale, że bez zadbania o zespół, żadna firma na dłuższą metę daleko nie pojedzie. Dlatego z wielkim zaangażowaniem chcemy dbać o to, aby przy zarządzie pracowała osoba, która w Twojej organizacji będzie odpowiadała za HR od tej biznesowej części. Nasz konsultant może być takim HR-owcem na godziny, który będzie związany z Twoją firmą na dłużej, lub poukłada Twoje procesy HR po to, abyś mógł zatrudnić kogoś na etat, kto dalej będzie już realizował politykę HR odpowiadającą na cele biznesowe.

Doradztwo dla zarządu

Czyli rozmowy o tym w jaki sposób zespół dowiezie cele

Praca za zarządem w zakresie wypracowywania rozwiązań w jaki sposób cele strategiczne przełożyć na działania operacyjne, a tym samym jakie wsparcie i procesy są niezbędne, aby Twój zespół dowiózł założone przez Ciebie cele.

Wsparcie w rekrutacji

Kogo i w jaki sposób i jak skutecznie zrekrutować

Stworzymy dla Twojej firmy niezbędne profile stanowisk, pomożemy Tobie ustalić kto jest potrzebny i w jaki sposób taką osobę zrekrutować, a następnie nasz konsultant przeprowadzi dla Ciebie proces rekrutacji i pomoże Tobie w podjęciu decyzji i przygotowaniu procesu zatrudnienia i wdrożenia pracownika.

Mentoring i Coaching

Bieżące problemy i wyzwania managerskie

To czas w Twojej organizacji, który przeznaczamy na wzmocnienie managerów, wsparcie w samodzielnym dokonywaniu zmian, robieniu kroków na przód czasem tych małych, a czasem kroków milowych. W procesach mentoringowych pokazujemy jakie działania możesz podjąć i w jaki sposób je wdrożyć. 

Szkolenia

Zaprojektowane procesy rozwojowe

Twój pakiet godzin w wybranych miesiącach możemy zamienić na konkretne tematy szkoleniowo rozwojowe dla Ciebie i Twojego zespołu. Najczęściej są to warsztaty dotyczące rozwoju kompetencji managerskich, budowania zespołu i współpracy w zespole. Dzięki temu, że konsultant jest obecny w Twojej organizacji pomoże wdrożyć aspekty poznane i poruszane w trakcie warsztatów.

Badania i analizy

Skutecznie zarządzać można tym co zmierzone i zbadane

Cześć pracy HR Biznes Partnera jest związana z analizą związaną z satysfakcją z pracy, badaniem skuteczności managerskiej. Diagnozujemy, którym obszarom warto się przyjrzeć, co działa, a co nie działa i warto poprawić.

Systemy zarządzania

Procesy i systemy wspierające zarządzanie HR

Wspólnie z Tobą w ramach współpracy możemy pracować nad systemami wynagrodzeń, motywacji, planami rozwoju i awansów pracowników i wielu innymi. Pomożemy te procesy stworzyć, wdrożyć, a następnie będziemy monitorować i proponować procesy naprawcze.