Kogo rekrutujemy?

1

Top Management

są to kluczowe stanowiska w organizacji. Doskonale rozumiemy wagę i odpowiedzialność osób zajmujących tą grupę stanowisk. Są to rekrutacje, które wymagają od nas zarówno wiedzy w obszarze rekrutacji, ale przede wszystkim, mangementu, rozmów o strategii, rozwoju, kryzysach i sukcesach organizacji.

2

Line Managerów

Managerowie średniego szczebla, to ogromna grupa realizowanych przez nas projektów. Są to osoby, które najczęściej łączą kompetencje wiedza specjalistycznej z operacyjnym zarządzaniem zespołem. Na oba te aspekty bardzo często zwracamy uwagę w trakcie tych projektów

3

Samodzielnych specjalistów

W tej grupie często działamy w obszarze takich stanowisk jak księgowi, inżynierowie, jakościowcy, kadrowi, specjaliści HR. Są to osoby pracujące samodzielnie, jednak współpracujące z wieloma osobami w organizacji i ta elastyczność współpracy plus wiedza merytoryczna okazują się być kluczowe

4

Specjalistów sprzedaży i marketingu

podchodząc do tej grupy rekrutacji dokładnie analizujemy całe otoczenie klienta naszego klienta. Potrzebujemy informacji o produktach lub usługach, cenach, procesach sprzedaż występujących w firmie, rynku i jego specyfice. Sprzedaż sprzedaży nie równa i te niuanse zazwyczaj mają znaczenie.

Kiedy możesz potrzebować naszych usług?

Szukasz kluczowych osób

Wykorzystując sieć kontaktów docieramy do właściwych osób i zapraszamy do udziału w procesie rekrutacji, a następnie wybieramy najlepszych dla Twojej organizacji

Nie masz czasu

My znajdujemy kandydatów, a Ty dbasz o ciągłość swojego biznesu. Projekt rekrutacyjny to dziesiątki godzin. Wiemy jak ten proces przeprowadzić w sposób optymalny.

Nie możesz szukać samodzielnie

Szukasz kandydatów, do których trzeba dotrzeć bezpośrednio i wręcz nie wypada, aby robił to ktokolwiek z Twojej firmy. Wiemy jak to zrobić. Realizujemy projekty w białych rękawiczkach dbając o poufność.

Nie wiesz jak rekrutować

Być może masz za sobą nieudaną próbę poszukiwań? Na początek sprawdzimy czy Twoje oczekiwania mogą znaleźć odpowiedź w rynku i wspólnie ustalimy plan działania.

Rekrutacja w liczbach

Skuteczność rekrutacji

95
%

Zatrudnionych na dłużej

95
%

Czas realizacji rekrutacji

16
dni

Proces realizacji projektu rekrutacji

1

Określenie optymalnego profilu poszukiwanego kandydata

Analizujemy niezbędne kompetencji kandydata, a na tej podstawie wspólnie z Tobą ustalamy optymalne warunki oferty pracy oraz weryfikujemy dostępność potencjalnych kandydatów na rynku.
2

Pozyskujemy kandydatów poprzez, direct search, rekomendacje, własną bazę kandydatów oraz publikację ofert pracy w portalach pracy i portalach branżowych.

Pozyskiwanie kandydatów

3

Weryfikacja kompetencji kandydata

Sprawdzamy kompetencje kandydata, poprzez analizę wiedzy, umiejętności i postaw. Realizujemy to w trakcie rozmów, badań oraz zadań w ramach assessment center.
4

Wybieramy najlepiej dopasowanych kandydatów dla potrzeb Twojej firmy. Rekomendujemy Tobie min. 3 takich kandydatów, z którymi dalej prowadzisz rozmowy, a następnie podejmujesz decyzję o współpracy.

Rekomendacja kandydatów

5

Wdrożenie pracownika

Otrzymasz od nas materiały, które pomogą Tobie przygotować i skutecznie przeprowadzić proces wdrożenia pracownika. Na tym etapie konsultant prowadzący projekt jest również dostępny dla Ciebie do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób ustalimy kogo potrzebuję?

Aby dokładnie sprecyzować kogo potrzebujesz, spotkamy się w formie video-rozmowy i omawiamy profil stanowiska, cele biznesowe Twojej firmy, specyfikę zespołu, dla którego rekrutujesz, specjalne wyzwania i wiele innych osób.

Dodatkowo będziemy Cię prosić, aby w spotkaniu uczestniczyły osoby, które będą podejmować decyzję o zatrudnieniu.

Doskonale wiemy, że kwestie dopasowania osobowościowego są nie mniej ważne niż wymagania związane z wiedzą i doświadczeniem dlatego chcemy poznać osobę, dla której rekrutujemy.

Jak długo trwa proces rekrutacji?

Formalnie w umowie jest to 28 dni. Natomiast średnio trwa to około 2-3 tygodni w zależności od profilu. Jesteśmy z Tobą cały czas w kontakcie i informujemy o naszych działaniach i postępach w procesie.

Co jeśli nie wybiorę żadnego z kandydatów?

Gdyby zdarzyło się, że z grupy rekomendowanych kandydatów z nikim nie podejmiesz współpracy, wówczas w ramach tej samej umowy ponawiamy proces rekrutacji

Czy umowa rekrutacji jest umową na wyłączność?

Umowa nie jest umową na wyłączność. Natomiast w sytuacji wstrzymania procesu rekrutacji dokonujesz opłaty w wysokości, która zawsze jest ustalona w umowie.

Dodatkowo zachęcamy do tego, aby nie zlecać tego samego projektu w kilku firmach, ponieważ przy obecnym rynku pracy docieramy do tych samych kandydatów, co nie wygląda profesjonalnie w oczach kandydata i buduje negatywną opinię pracodawcy.

Co jeśli podpiszę umowę z kandydatem, a on zrezygnuje z pracy jeszcze przed jej rozpoczęciem?

Taka sytuacja ma miejsce tyko w przypadku 3% wszystkich naszych projektów, bo dokładamy dużo starań do zweryfikowania motywacji kandydatów do zmiany pracy.

Jeśli jednak przytrafi się to właśnie w Twojej firmie, to ponawiamy proces rekrutacji, tak aby jak najszybciej było możliwe zatrudnienie kolejnej osoby.

Czy Milado uczestniczy w rozmowach z kandydatami w naszej firmie?

Tak, jeśli będziesz tego potrzebować, to jesteśmy do Twojej dyspozycji i na pierwszym etapie w Twojej firmie możemy uczestniczyć w spotkaniach online z rekomendowanymi przez nas kandydatami.

Napisz jakie stanowisko chcesz obsadzić, lub jakich kompetencji poszukujesz u kandydatów.

Nasz konsultant się z Tobą skontaktuje i wspólnie ustalicie czy będziemy w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata dla Twojej firmy.