Kiedy możesz potrzebować naszych usług?

Szukasz kluczowych osób

Wykorzystując sieć kontaktów docieramy do właściwych osób i zapraszamy do udziału w procesie rekrutacji, a następnie wybieramy najlepszych dla Twojej organizacji

Nie masz czasu

My znajdujemy kandydatów, a Ty dbasz o ciągłość swojego biznesu. Projekt rekrutacyjny to dziesiątki godzin. Wiemy jak ten proces przeprowadzić w sposób optymalny.

Nie możesz szukać samodzielnie

Szukasz kandydatów, do których trzeba dotrzeć bezpośrednio i wręcz nie wypada, aby robił to ktokolwiek z Twojej firmy. Wiemy jak to zrobić. Realizujemy projekty w białych rękawiczkach dbając o poufność.

Nie wiesz jak rekrutować

Być może masz za sobą nieudaną próbę poszukiwań? Na początek sprawdzimy czy Twoje oczekiwania mogą znaleźć odpowiedź w rynku i wspólnie ustalimy plan działania.

Kogo rekrutujemy?

1

Top Management

są to kluczowe stanowiska w organizacji. Doskonale rozumiemy wagę i odpowiedzialność osób zajmujących tą grupę stanowisk. Są to rekrutacje, które wymagają od nas zarówno wiedzy w obszarze rekrutacji, ale przede wszystkim, mangementu, rozmów o strategii, rozwoju, kryzysach i sukcesach organizacji.

2

Line Managerów

Managerowie średniego szczebla, to ogromna grupa realizowanych przez nas projektów. Są to osoby, które najczęściej łączą kompetencje wiedza specjalistycznej z operacyjnym zarządzaniem zespołem. Na oba te aspekty bardzo często zwracamy uwagę w trakcie tych projektów

3

Samodzielnych specjalistów

W tej grupie często działamy w obszarze takich stanowisk jak księgowi, inżynierowie, jakościowcy, kadrowi, specjaliści HR. Są to osoby pracujące samodzielnie, jednak współpracujące z wieloma osobami w organizacji i ta elastyczność współpracy plus wiedza merytoryczna okazują się być kluczowe

4

Specjalistów sprzedaży i marketingu

podchodząc do tej grupy rekrutacji dokładnie analizujemy całe otoczenie klienta naszego klienta. Potrzebujemy informacji o produktach lub usługach, cenach, procesach sprzedaż występujących w firmie, rynku i jego specyfice. Sprzedaż sprzedaży nie równa i te niuanse zazwyczaj mają znaczenie.

Rekrutacja w liczbach

Skuteczność rekrutacji

95
%

Zatrudnionych na dłużej

95
%

Czas realizacji rekrutacji

16
dni

Proces realizacji projektu rekrutacji

1

Określenie optymalnego profilu poszukiwanego kandydata

Analizujemy niezbędne kompetencji kandydata, a na tej podstawie wspólnie z Tobą ustalamy optymalne warunki oferty pracy oraz weryfikujemy dostępność potencjalnych kandydatów na rynku.
2

Pozyskujemy kandydatów poprzez, direct search, rekomendacje, własną bazę kandydatów oraz publikację ofert pracy w portalach pracy i portalach branżowych.

Pozyskiwanie kandydatów

3

Weryfikacja kompetencji kandydata

Sprawdzamy kompetencje kandydata, poprzez analizę wiedzy, umiejętności i postaw. Realizujemy to w trakcie rozmów, badań oraz zadań w ramach assessment center.
4

Wybieramy najlepiej dopasowanych kandydatów dla potrzeb Twojej firmy. Rekomendujemy Tobie min. 3 takich kandydatów, z którymi dalej prowadzisz rozmowy, a następnie podejmujesz decyzję o współpracy.

Rekomendacja kandydatów

5

Zatrudnienie i wdrożenie pracownika

Na tym etapie kandydat rozpoczyna pracę, a Ty otrzymasz od nas materiały, które pomogą Tobie przygotować i skutecznie przeprowadzić proces wdrożenia pracownika.
Nasz konsultant jest dla Ciebie dostępny, aby udzielić wsparcia w trakcie startu nowej osoby w Twojej firmie.
6

Zakończenie projektu po 3 miesiącach od rozpoczęcia pracy

Po trzech miesiącach pracy i zakończonym z sukcesem wdrożeniu pracownika możesz się cieszyć z zakończonego sukcesem wdrożenia i rozpocząć dalszą drogę z nowozatrudnioną osobą.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób ustalimy kogo potrzebuję?

Aby dokładnie sprecyzować kogo potrzebujesz, spotkamy się w formie video-rozmowy i omówimy profil stanowiska, cele biznesowe Twojej firmy, specyfikę zespołu, dla którego rekrutujesz, specjalne wyzwania i wiele innych osób.
Dodatkowo będziemy Cię prosić, aby w spotkaniu uczestniczyły osoby, które będą podejmować decyzję o zatrudnieniu. Doskonale wiemy, że kwestie dopasowania osobowościowego są nie mniej ważne niż wymagania związane z wiedzą i doświadczeniem dlatego chcemy poznać osobę, dla której rekrutujemy.

Jak długo trwa proces rekrutacji?

Formalnie w umowie jest to 28 dni. Natomiast średnio trwa to około 2-3 tygodni w zależności od profilu. Jesteśmy z Tobą cały czas w kontakcie i informujemy o naszych działaniach i postępach w procesie. Przystępując do procesu rekrutacji analizujemy również wykonalność rekrutacji, czyli dostęp do potencjalnych kandydatów spełniających Twoje oczekiwania.

Co jeśli nie wybiorę żadnego z kandydatów?

Może się tak oczywiście zdarzyć, że z grupy rekomendowanych kandydatów nie wybierzesz kandydata do pracy. Powody takich sytuacji mogą być różne, np. kwestie osobowościowe, czy po prostu polubienia się. Doskonale to rozumiemy. Dlatego zawsze omawiamy Twoje wnioski po spotkaniach i ponawiamy nasze działania w drugiej turze rekrutacji. Robimy to bez dodatkowych opłat.
Natomiast jeśli nie wybierzesz kandydata, bo np. zmieniły się Twoje potrzeby i potrzebujesz osoby znającej język hiszpański zamiast niemieckiego, na który się umawialiśmy, to wówczas niestety ten projekt musimy zamknąć i zawrzeć nową umowę.

Czy umowa rekrutacji jest umową na wyłączność?

Umowa nie jest umową na wyłączność. Natomiast w sytuacji wstrzymania procesu rekrutacji dokonujesz opłaty w wysokości, która zawsze jest ustalona w umowie.
Dodatkowo zachęcamy do tego, aby nie zlecać tego samego projektu w kilku firmach, ponieważ przy obecnym rynku pracy docieramy do tych samych kandydatów, co nie wygląda profesjonalnie w oczach kandydata i buduje negatywną opinię pracodawcy.
Reasumując, umowa z nami zawarta nie ograniczą Cię jeśli chodzi o podpisanie umowy z inną firmą, natomiast ma pewne obostrzenia, które zabezpieczają nasze interesy.

Co jeśli podpiszę umowę z kandydatem, a on zrezygnuje z pracy jeszcze przed jej rozpoczęciem?

Taka sytuacja ma miejsce tyko w przypadku 3% wszystkich naszych projektów, bo dokładamy dużo starań do zweryfikowania motywacji kandydatów do zmiany pracy.
Jeśli jednak przytrafi się to właśnie w Twojej firmie, to ponawiamy proces rekrutacji w ramach tej samej umowy, tak aby jak najszybciej było możliwe zatrudnienie kolejnej osoby.

Czy Milado uczestniczy w rozmowach z kandydatami w naszej firmie?

Tak, jeśli będziesz tego potrzebować, to jesteśmy do Twojej dyspozycji i na pierwszym etapie w Twojej firmie możemy uczestniczyć w spotkaniach online z rekomendowanymi przez nas kandydatami.

Napisz jakie stanowisko chcesz obsadzić, lub jakich kompetencji poszukujesz u kandydatów.

Nasz konsultant się z Tobą skontaktuje i wspólnie ustalicie czy będziemy w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata dla Twojej firmy.