Kogo rekrutujemy?

1

Top Management

są to kluczowe stanowiska w organizacji. Doskonale rozumiemy wagę i odpowiedzialność osób zajmujących tą grupę stanowisk. Są to rekrutacje, które wymagają od nas zarówno wiedzy w obszarze rekrutacji, ale przede wszystkim, mangementu, rozmów o strategii, rozwoju, kryzysach i sukcesach organizacji.

2

Line Managerów

Managerowie średniego szczebla, to ogromna grupa realizowanych przez nas projektów. Są to osoby, które najczęściej łączą kompetencje wiedza specjalistycznej z operacyjnym zarządzaniem zespołem. Na oba te aspekty bardzo często zwracamy uwagę w trakcie tych projektów

3

Samodzielnych specjalistów

W tej grupie często działamy w obszarze takich stanowisk jak księgowi, inżynierowie, jakościowcy, kadrowi, specjaliści HR. Są to osoby pracujące samodzielnie, jednak współpracujące z wieloma osobami w organizacji i ta elastyczność współpracy plus wiedza merytoryczna okazują się być kluczowe

4

Specjalistów sprzedaży i marketingu

podchodząc do tej grupy rekrutacji dokładnie analizujemy całe otoczenie klienta naszego klienta. Potrzebujemy informacji o produktach lub usługach, cenach, procesach sprzedaż występujących w firmie, rynku i jego specyfice. Sprzedaż sprzedaży nie równa i te niuanse zazwyczaj mają znaczenie.

Kiedy możesz potrzebować naszych usług?

Szukam kluczowych osób

Chcesz znaleźć osobę na kluczowe stanowisko, ale nie chcesz, aby świat o tym wiedział.

W białych rękawiczkach prowadzimy poufne projekty

Nie mam na to czasu

Nie masz czasu na prowadzenie rekrutacji lub doświadczenia w tym zakresie.

Zajmiemy się tym, a Ty możesz ze spokojną głową zajmować się swoim biznesem

Nie mogę szukać samodzielnie

Szukasz kandydatów, do których trzeba dotrzeć bezpośrednio i wręcz nie wypada, aby robił to ktokolwiek z Twojej firmy

Wiem w jaki sposób i do kogo dotrzeć z Twoją ofertą

Nie wiem jak to zrobić

Masz za sobą nieudaną próbę poszukiwań i chcesz oddać pole do działania.

Na początek sprawdzimy czy Twoje oczekiwania mogą znaleźć odpowiedź w rynku i wspólnie ustalimy plan działania

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób ustalimy kogo potrzebuję?

Aby dokładnie sprecyzować kogo potrzebujesz, spotkamy się w formie video-rozmowy i omawiamy profil stanowiska, cele biznesowe Twojej firmy, specyfikę zespołu, dla którego rekrutujesz, specjalne wyzwania i wiele innych osób.

Dodatkowo będziemy Cię prosić, aby w spotkaniu uczestniczyły osoby, które będą podejmować decyzję o zatrudnieniu.

Doskonale wiemy, że kwestie dopasowania osobowościowego są nie mniej ważne niż wymagania związane z wiedzą i doświadczeniem dlatego chcemy poznać osobę, dla której rekrutujemy.

Jak długo trwa proces rekrutacji?

Formalnie w umowie jest to 28 dni. Natomiast średnio trwa to około 2-3 tygodni w zależności od profilu. Jesteśmy z Tobą cały czas w kontakcie i informujemy o naszych działaniach i postępach w procesie.

Co jeśli nie wybiorę żadnego z kandydatów?

Gdyby zdarzyło się, że z grupy rekomendowanych kandydatów z nikim nie podejmiesz współpracy, wówczas w ramach tej samej umowy ponawiamy proces rekrutacji

Czy umowa rekrutacji jest umową na wyłączność?

Umowa nie jest umową na wyłączność. Natomiast w sytuacji wstrzymania procesu rekrutacji dokonujesz opłaty w wysokości, która zawsze jest ustalona w umowie.

Dodatkowo zachęcamy do tego, aby nie zlecać tego samego projektu w kilku firmach, ponieważ przy obecnym rynku pracy docieramy do tych samych kandydatów, co nie wygląda profesjonalnie w oczach kandydata i buduje negatywną opinię pracodawcy.

Co jeśli podpiszę umowę z kandydatem, a on zrezygnuje z pracy jeszcze przed jej rozpoczęciem?

Taka sytuacja ma miejsce tyko w przypadku 3% wszystkich naszych projektów, bo dokładamy dużo starań do zweryfikowania motywacji kandydatów do zmiany pracy.

Jeśli jednak przytrafi się to właśnie w Twojej firmie, to ponawiamy proces rekrutacji, tak aby jak najszybciej było możliwe zatrudnienie kolejnej osoby.

Czy Milado uczestniczy w rozmowach z kandydatami w naszej firmie?

Tak, jeśli będziesz tego potrzebować, to jesteśmy do Twojej dyspozycji i na pierwszym etapie w Twojej firmie możemy uczestniczyć w spotkaniach online z rekomendowanymi przez nas kandydatami.

Rekrutacja w liczbach

Skuteczność

95
%

Zatrudnionych na dłużej

95
%

Do przedstawienia Ci kandydatów

16
dni

Kiedy już mamy Twoją decyzję, że chcesz podjąć z nami współpracę, na całość naszych działań składa się kilka kroków.

ANALIZA

Wspólnie z Tobą ustalimy profil kandydata oraz ocenimy dostępność kandydatów i tym samym realność dotarcia do wymarzonego kandydata. Jeśli dojdziemy do wniosku, że oczekiwania są rozbieżne z tym co daje rynek, to pomożemy Tobie określić kogo i w jaki sposób szukać, lub jakie w ogóle są możliwości w takiej sytuacji

KREACJA

Zastanawiamy się skąd pozyskać takich kandydatów, w jaki sposób do nich dotrzeć, czym przekonać do udziału w rekrutacji, w jaki sposób zweryfikujemy ich kompetencje i po czym poznamy, że to będzie właściwa osoba dla twojej firmy

SPRZEDAŻ

Docieramy do kandydatów, prezentujemy im ofertę pracy w Twojej firmie. To jest etap, na którym po prostu zapraszamy kandydatów do procesu rekrutacji pokazując im korzyści jakie płyną z pracy w Twojej organizacji. Warunek jest taki, że na początku sobie o tych korzyściach powiedzieliśmy.

WERYFIKACJA

To już ten moment, kiedy siadamy do rozmów i weryfikacji kandydatów. Rozmawiamy z tymi, którzy zdecydowali się na udział w procesie rekrutacji i spełniają podstawowe wymagania jakie postawiliśmy na etapie pierwszym tego procesu.

REKOMENDACJA

Spośród wszystkich kandydatów, z którymi rozmawiamy wybieramy kandydatów najlepiej dopasowanych i przedstawimy Tobie ich kandydatury. Jeśli martwisz się, że będzie trzeba czytać przepastne raporty, to nie martw się, opowiemy Tobie o tych osobach i będziesz mieć możliwość zadania pytania jeszcze przed spotkaniem. Ale spokojnie, raport też mamy i dostarczymy Tobie do poczytania do poduszki 🙂

DECYZJA i WYBÓR KANDYDATA

To jest już etap, który realizowany jest po Twojej stronie, natomiast jesteśmy cały czas obecni, wspieramy, pomagamy, konsultujemy. Naszym celem nie jest zarekomendowanie Tobie kandydatów, a doprowadzenie do momentu, w którym podejmiesz wspólnie z kandydatem decyzję o współpracy. Wówczas nasza rola się kończy.

WDROŻENIE PRACOWNIKA

Ten etap już zostaje w całości po Twojej stronie. Wiemy, że o sukcesie możesz mówić nie w momencie gdy zatrudniasz, ale w chwili gdy przedłużasz umowę po okresie próbnym. Dlatego dobre zadbanie o proces wdrożenia pracownika jest absolutnie kluczowe. Badania pokazują, że złe wdrożenie, zwolnienie i ponowne szukanie i zatrudnianie, to koszty 90-100 tys. zł dla firmy.

Dlatego oddajemy w Twoje ręce materiał, który mamy nadzieję pomoże Tobie w zorganizowaniu skutecznego procesu wdrożenia pracownika. Możemy Tobie w nim pomóc.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy będziemy w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata dla Twojej firmy umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem: