Proces obsługi rekrutacji

W jaki sposób przeprowadzamy usługę rekrutacji?

Pierwszy kontakt z nami

Wystarczy zadzwonić lub wysłać e-mail i przekazać nam informacje, na jakie stanowisko poszukują Państwo pracownika.

Ustalenie warunków współpracy

Na tym etapie ustalamy wspólnie z Państwem określamy:

 • Warunki współpracy
 • Profil kandydata, czyli jakiej osoby Państwo poszukują;
 • Wymagania dla najlepszego kandydata na to stanowisko;
 • Co Państwo oferują przyszłemu pracownikowi: forma zatrudnienia, orientacyjny poziom wynagrodzenia, wyposażenie stanowiska pracy itp.

 

Podpisanie umowy

Na podstawie zebranych wcześniej informacji przygotowujemy wycenę usługi oraz umowę. Po podpisaniu umowy przystępujemy do pracy.

Zamieszczanie ogłoszeń

Ogłoszenia zamieszczamy w kilkuset miejscach jednocześnie tak, aby zoptymalizować poszukiwania pracowników. Zamieszczamy oferty w prasie lokalnej oraz ogólnopolskiej, w Internecie, w portalach płatnych, darmowych, specjalistycznych, na naszej stronie www.milado.pl. Kandydaci zapisani w naszej bazie otrzymują również informacje o ogłoszeniach poprzez e-mailowy serwis informacyjny. Koszt zamieszczenia ogłoszeń ponosi firma Milado.

Aktywne wyszukiwanie kandydatów

Aktywnie wyszukujemy kandydatów docierając do nich w sposób bezpośredni oraz poprzez własną i zewnętrzne bazy kandydatów.

Selekcja dokumentów

To etap, gdzie dokonujemy wstępnego wyboru kandydatów do kolejnych etapów rekrutacji. Najlepszych kandydatów, którzy sami się zgłosili w odpowiedzi na ogłoszenie oraz kandydatów aktywnie wyszukanych, wybieramy do kolejnego etapu - wywiadu telefonicznego. Wstępnej selekcji dokonujemy na podstawie informacji zawartych w dokumentach kandydatów i ustalonych wymagań dla poszukiwanego pracownika.

Wywiady telefoniczne

Przeprowadzamy rozmowę telefoniczną z kandydatem, która ma na celu:

 • Weryfikację danych zawartych w CV
 • Wstępne zbadanie dotychczasowej kariery zawodowej kandydata
 • Sprawdzenie niezbędnej wiedzy i posiadanych umiejętności wymaganych na danym stanowisku
 • Weryfikację umiejętności językowych.

Na podstawie zebranych informacji zapraszamy na rozmowę osobistą kandydatów spełniających wymogi na stanowisko pracy w Państwa firmie.

Spotkania osobiste

Z wybranymi wcześniej kandydatami spotykamy się na salce konferencyjnej w siedzibie naszej firmy. Na spotkaniu przedstawiamy szczegółowe informacje na temat: firmy, którą reprezentujemy, stanowiska pracy, podstawowych warunków pracy oraz zadań, które będzie wykonywać wybrana osoba do pracy w Państwa firmie.

 • Znajomość języków obcych
  Jeśli wymagana jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, na życzenie klienta kandydaci przechodzą sprawdzenie umiejętności językowych. Przeprowadzamy pisemne testy sprawdzające poziom kandydata oraz sprawdzamy umiejętność komunikowania się kandydatów. Testy przygotowywane są przez doświadczonych lektorów. Rozmowy prowadzą lektorzy lub konsultanci prowadzący rozmowy osobiste.
 • Testy specjalistyczne
  Na stanowiska specjalistyczne np. programistyczne, przeprowadzamy testy z wiedzy. Posiadamy testy dla kandydatów z różnych dziedzin. Oczywiście kandydaci mogą wykonać test przygotowany przez Państwa firmę. Wyniki testów pomagają sprawdzić rzeczywisty stan wiedzy i umiejętności kandydatów, a w efekcie dokonać trafnego wyboru kandydata do pracy.
 • Zadania praktyczne
  Aby dokładniej sprawdzić wiedzę i umiejętności praktyczne kandydatów, często przygotowujemy zadania do wykonania podczas spotkań z kandydatami. Wyniki zadań pomagają sprawdzić rzeczywisty stan wiedzy i umiejętności kandydatów, a w efekcie dokonać trafnego wyboru kandydata do pracy.

Badania psychologiczne

Na Państwa życzenie przeprowadzamy testy psychologiczne. Testy prowadzane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych psychologów. Wyniki testu są omawiane z kandydatem oraz pracodawcą.

Sprawdzenie referencji kandydata

Na Państwa życzenie sprawdzamy referencje kandydata z poprzednich miejsc pracy (po wyrażeniu zgody i uprzedzeniu tych osób przez kandydata).

Wybór kandydatów na spotkania z Państwem

Na bazie zebranych informacji o kandydatach podczas całego procesu rekrutacji, wybieramy kandydatów, którzy spełniają wymagania i najbardziej pasują do Państwa firmy.

Raport o kandydatach

W formie pisemnej opracowujemy charakterystykę każdego kandydata, którego przekażemy Państwu wraz z dokumentami.
Czas trwania całego procesu rekrutacji, od momentu podpisania umowy do przekazania raportu o kandydatach, to ostatnio ok. 2-3 tygodnie.

Spotkania kandydatów z Państwem

To my umawiamy kandydatów na spotkania z Państwem w dogodnym terminie dla obu stron. Spotkania mogą odbyć się w siedzibie Państwa firmy lub w naszej firmie. Posiadamy specjalnie przygotowaną kameralną salkę rekrutacyjną oraz większą salę, szkoleniowo-konferencyjną.

Podpisanie umowy z wybranym kandydatem

Jeśli wybiorą Państwo osobę z przekazanej przez nas grupy kandydatów oraz podpiszą z nią umowę, to oznacza, że nasza usługa dla Państwa dobiegła końca. Po podpisaniu przez Państwa umowy z pracownikiem, wystawiamy Państwu fakturę za wykonaną usługę.

Gwarancja na usługę

Na wykonaną usługę otrzymują Państwo gwarancję. Gwarancja zapewnia, że jeśli w ciągu ustalonego okresu zatrudniony pracownik zrezygnuje z pracy, lub Państwo zdecydujecie o zakończeniu z nim współpracy, przeprowadzimy dla Państwa ponownie rekrutację w ramach tej samej usługi. Długość takiej gwarancji jest ustalona w sposób elastyczny tak, aby Państwo mogli swobodnie sprawdzić, czy zatrudniony pracownik spełnia Państwa oczekiwania (nawet do 12 miesięcy).

Podjąłem decyzję - zamawiam! Ale co dalej...

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, e-mailowo lub wypełniając formularz.


Newsletter Milado

:

Nasz newsletter obsługujemy za pomocą platformy FrashMail. Po zapisaniu się na naszą listę mailingową otrzymasz wszystkie informacje dotyczące zarządzania swoim adresem e-mail. Dokładamy wszelkich starań, aby na Twój adres docierały tylko wartościowe treści.

Milado