Agencja pracy – wszystko co powinieneś wiedzieć - cz.2

Milado Centrum Rozwoju Personalnego jest od prawie 10 lat jednym z liderów na rynku doradztwa personalnego w Poznaniu. Specjalizujemy się w prowadzeniu rekrutacji, doradztwa personalnego oraz szkoleń dla firm. Współpracujemy z różnej wielkości przedsiębiorstwami z wielu branży na terenie całej Polski. Jako firma rekrutacyjna, prowadzimy dla naszych Klientów cały proces selekcji, rozmów i spotkań z kandydatami. W dużej mierze, nasz sposób pozyskiwania pracowników opieramy na headhuntingu. Docieramy do kandydatów nie poszukujących aktualnie pracy, dzięki czemu zwiększamy możliwość zatrudnienia odpowiedniej osoby. Będąc agencją pracy, zajmujemy się także pośrednictwem pracy. Pracownikom pomagamy znaleźć wymarzone zatrudnienie oraz zdobywać kolejne szczeble kariery zawodowej. Każda osoba poszukująca pracy może również skorzystać z prowadzonego przez nas doradztwa zawodowego. W naszej ofercie znajduje się także propozycja szkoleń dla firm. Proponujemy szkolenia handlowe, menedżerskie, interpersonalne oraz HR. Nasze szkolenia biznesowe prowadzone są przez doświadczonych trenerów i dopasowane do Państwa potrzeb.

Skontaktuj się z nami!
Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, mają pytania, wątpliwości, uwagi - na wszystkie Państwa pytania chętnie odpowiemy. Napisz do nas lub zadzwoń. Kontakt z nami jest możliwy pod adresem:

Milado
Centrum Rozwoju Personalnego

ul. Gołębia 5/22 (wejście od ul. Szkolnej 5)
61-834 Poznań
tel./fax: 61 667-54-43, 61 851-77-26
e-mail: milado@milado.pl
NIP: 782-201-82-77

Agencja pracy – wszystko co powinieneś wiedzieć - cz.2

W zeszłotygodniowym artykule przedstawiliśmy informacje odnośnie sposobu funkcjonowania agencji pracy. Dzisiaj skupimy się na aspektach prawnych, związanych z ich działalnością.

Podstawową zasadą poprzedzającą nawiązanie kontaktu z firmą pośrednictwa pracy powinno być sprawdzenie, czy dany podmiot działa zgodnie z prawem, czyli czy jest wpisany do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Jeśli chcesz sprawdzić, czy agencja z którą masz do czynienia, działa legalnie, możesz skontaktować się w tej sprawie z Wojewódzkim Urzędem Pracy lub odwiedzić jego stronę internetową – znajdziesz na niej aktualny rejestr agencji posiadających wymagane certyfikaty.

Pamiętaj, że będąc kandydatem i korzystając z usług agencji, nie płacisz za udział w procesie rekrutacyjnym. Agencja pobiera wynagrodzenie od pracodawcy, który zlecił rekrutację, a więc każda próba obciążenia płatnościami pracownika jest złamaniem prawa. Ważne dla poszukujących pracy jest również to, że agencja zatrudnienia nie może dyskryminować kandydatów ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość seksualną, przekonania polityczne i wyznanie religijne ani ze względu na przynależność związkową. Poza tym agencje personalne nie przedstawiają ofert pracy nielegalnych, gdzie wynagrodzenie, lub jego część jest płacona poza obiegiem podatkowym, czyli na tzw. "czarno". Wszystko to razem przemawia za poszukiwaniem pracy przez agencje zatrudnienia i korzystania z ich usług. Legalnie działające agencje gwarantują bezpieczeństwo szukania pracy, pomagają w kontaktach z interesującymi pracodawcami i nie dyskryminują kandydatów.