Agencja pracy – wszystko co powinieneś o nas wiedzieć - cz.1

Milado Centrum Rozwoju Personalnego jest od prawie 10 lat jednym z liderów na rynku doradztwa personalnego w Poznaniu. Specjalizujemy się w prowadzeniu rekrutacji, doradztwa personalnego oraz szkoleń dla firm. Współpracujemy z różnej wielkości przedsiębiorstwami z wielu branży na terenie całej Polski. Jako firma rekrutacyjna, prowadzimy dla naszych Klientów cały proces selekcji, rozmów i spotkań z kandydatami. W dużej mierze, nasz sposób pozyskiwania pracowników opieramy na headhuntingu. Docieramy do kandydatów nie poszukujących aktualnie pracy, dzięki czemu zwiększamy możliwość zatrudnienia odpowiedniej osoby. Będąc agencją pracy, zajmujemy się także pośrednictwem pracy. Pracownikom pomagamy znaleźć wymarzone zatrudnienie oraz zdobywać kolejne szczeble kariery zawodowej. Każda osoba poszukująca pracy może również skorzystać z prowadzonego przez nas doradztwa zawodowego. W naszej ofercie znajduje się także propozycja szkoleń dla firm. Proponujemy szkolenia handlowe, menedżerskie, interpersonalne oraz HR. Nasze szkolenia biznesowe prowadzone są przez doświadczonych trenerów i dopasowane do Państwa potrzeb.

Skontaktuj się z nami!
Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, mają pytania, wątpliwości, uwagi - na wszystkie Państwa pytania chętnie odpowiemy. Napisz do nas lub zadzwoń. Kontakt z nami jest możliwy pod adresem:

Milado
Centrum Rozwoju Personalnego

ul. Gołębia 5/22 (wejście od ul. Szkolnej 5)
61-834 Poznań
tel./fax: 61 667-54-43, 61 851-77-26
e-mail: milado@milado.pl
NIP: 782-201-82-77

Agencja pracy – wszystko co powinieneś o nas wiedzieć - cz.1

Usługi agencji zatrudnienia, obok takich sposobów szukania pracy jak aplikowanie w odpowiedzi na oferty umieszczone na portalach internetowych, czy bezpośredni kontakt z pracodawcą, są aktualnie najpopularniejszą metodą poszukiwania zatrudnienia. Nie każdy wie, jak współpracować z agencją i czego można się po takiej współpracy spodziewać.
Działania firmy rekrutacyjnej są odpowiedzią na potrzeby klienta poszukującego pracownika. Jeśli więc dana firma zgłasza zapotrzebowanie, agencja zajmująca się pośrednictwem pracy szuka osoby, która spełniałaby określone wymagania. Robi to poprzez publikowanie ogłoszeń w mediach. Spośród aplikacji, które napłyną w odpowiedzi na ofertę, konsultanci wybierają te najodpowiedniejsze. Następnie przeprowadzają serię rozmów kwalifikacyjnych, z wybranymi osobami. Po tym etapie następuje przekazanie pracodawcy najlepszych kandydatów. Dodatkowo, do bazy CV danej agencji trafiają życiorysy osób, które chcą zostać zauważone przez "head hunterów" i uwzględnione przy prowadzonych przez nich procesach rekrutacyjnych.
Oprócz publikowania ogłoszeń, agencje same aktywnie szukają osób, które są idealnymi kandydatami na określone stanowisko. Warto jednak dodać, że ta metoda stosowana jest najczęściej w przypadku rekrutacji na specjalistyczne stanowiska, kiedy liczba osób z konkretnymi umiejętnościami jest ograniczona.

Jakie są obowiązki, przepisy prawne regulujące działanie agencji pracy oraz czym kierować się w ich wyborze, opowiemy w kolejnym artykule.